FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Turntablizm
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum KRYPTA HIP-HOPU Strona Główna » www.kryptahiphopu.pl - zapraszamy do zupełnie nowej Krypty! » Turntablizm
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mathafuckin G
Znany



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/4

Skąd: Łomża

 Post Wysłany: Pon 12:12, 08 Maj 2006    Temat postu: Turntablizm

Wasze opinie na temat tego rodzaju muzy jest to śćisłe powiązany nurt muzyczny z hip hopem dyskutujcie tu o reprezenatantach tego gatunku DJ.
Itd oby było na temat.
Może dzięki temu dowiem się więcej o turntablistach znam kilku reprezentantów ale chcerm wiedzieć więcej bo wiedza to potenga.

dan: Wyedyowałem tytuł tematu, bo napisałeś "Turntabilitalizm" a miałeś na myśli chyba "Turntablizm" Smile


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Mathafuckin G
Znany



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/4

Skąd: Łomża

 Post Wysłany: Śro 12:39, 10 Maj 2006    Temat postu: Re: Turntablizm

Dzięki Dan za asekuracje.
Wink

Znowu post pod postem Confused - Berenzol


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
pablo
Moderator
Moderator



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Skąd: dolnego śląska peryferie

 Post Wysłany: Śro 16:44, 10 Maj 2006    Temat postu:

Chyba nigdy nie słyszałem tego rodzaju muzyki. Możecie podać jakieś tytuły ?

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
dan
BOSS
BOSS



Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 960
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Skąd: Wrocław

 Post Wysłany: Śro 20:48, 10 Maj 2006    Temat postu:

Turntablizm to rodzaj instrumentalnych utworów o zabarwieniu hip-hopowym. Często zaporzyczane są elementy innych gatunków, ale pochodzenie turntablizmu jest stricte hip-hopowe. Sztuka w tej muzyce jest taka, że aby stworzyć dobry kawałek musisz ładne kilka minut produkować się na adapterach i korzystać z wielu znanych ci sztuczek podczas jednej spójnej sekwencji. W Polsce zajmuje się tym np. DJ Eprom, za gdranicą DJ Qbert. Przypomnij sobie kozackie scratche z jakichś 20 tracków, postaraj się wyobrazić sobie te urywki połączone w jedną, spójną całość - to mniej więcej jest turntablizm.

P.S. Ja się na ym jakoś super nie znam - więcej czytałem niż słyszłem utworów.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
pablo
Moderator
Moderator



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 591
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Skąd: dolnego śląska peryferie

 Post Wysłany: Śro 23:03, 10 Maj 2006    Temat postu:

To może nie być takie złe. Sprawdziłbym to. Poszukam jakiś tytułów, jak coś znajde to napisze.

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Mathafuckin G
Znany



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/4

Skąd: Łomża

 Post Wysłany: Czw 13:20, 11 Maj 2006    Temat postu:

Widze że nikt zbytnio się nie rozpisał odnosnie mojego tematu więc sam postanowiłem dodać ze swojej strony wiadomośći o turntablistycznej muzie.
Wypada zacząć od najważniejszej,najlepszej,legedarnej Invisibl Skratch Piklz znanej też jako The Piklz albo poprostu ISP.
To jest taki mały dodatek odnośnie mojego tematu.

Grupa powstała wprawdzie w 1995 ale jej geneza sięga dalej od 1983 roku ,kiedy to Richard Quitevis znany obecnie jako Q-Bert usłyszał utwór "Rockit" Herbiego Hencoca z Grandmaster D.S.T na gramofonach."Ta płyta zmieniła moje życie Ten kawałek był strasznie świeży.Była to jedna z tych rzeczy,która sprawiła że zostałem turntablistą"-powiedział w wywiadzie Q-Bert.
Dwa lata pózniej w 85,pośiadał już całkiem niezłe umiejętnośći,które szlifował w pojedynkach ze swoimi ziomkami z San Francisco:DJem Apollo i Mix Master Mikeiem.To właśnie ta dwójka opracowała pierwszą rutynę która zapowiadała powstanie turntablistycznej orkiestry.Po jakimś czasie doszli do nich DJ Disk,DJ Shortkut też pochodzili z tego samego miasta.
Ta cała piątka nie miała sobie równych wygrywałi wszystkie mistrzostwa West Cost i USA-DMC,Jam DJ,MMS; doszli do wnniosku że trzeba się wycofać i dać szanse innym młodym DJ aby się pokazali i zaistnieli w tym gatunku.
Tworczość tej grupy jest następująca utwór "Invasion of the octopus people" nagrany przez całą piątkę ukazał się on na słynnej składance "Return of the DJs a także można go znaleść na płycie "Altered Beats".
Największą porcje popisów ISP można usłyszeć na pięciu cześćiach wydawnictwa "The Shiggar Fraggar Show" są to zapisy ich występów radiowych Hip Hop Slam prowadzonej w Oakland przez Billyego Jama.
Inne znane wydawnictwo ISP to "Invisibl Skratch vs Da Klams Uv Deth".

Jednak powiedzmy sobie szczerze,że to nie wydawnictwa fonograficzne są największą spuśćizną po tej wspaniałej grupie.Największą zasługą jest uwolnienie wyobrażni wielu ludzi na całym świecie którzy widząc ich występy zapragneli zostać DJami i zmieniać swoje gramofony na instrumenty muzyczne.Za tym poszedł rozwój technologiczny.
Przy udziale ISP powstały nowe mixery vestaxa misja została wypełniona.
W roku 2000 grupa ogłosiła swoje rozwiązanie.

Po tej informacji morze użytkownicy będą pisali posty o ekipach związanych z tą muzyka.Ja osobiśćie przekonałem się na własnej skurze że
jest to ciekawa pełna pasji i charakteru muzyka.
To jest tylko przykład a sam znam jeszcze kilku zajebistych turntablistów piszcie co o tym temacie wiecie gorąco zachęcam i polecam słuchajcie tych ekip bo są mistrzami w swoim fachu.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Woke
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 638
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Skąd: ten Skill ???

 Post Wysłany: Czw 23:22, 11 Maj 2006    Temat postu:

Jeżeli jesteś tak wielkim znawcem tego dzieła to czemu robisz błędy w nazwie ?


Wracając .... Nie jaram sie szczególnie tym nurtem, jak dla mnie Turntablizm to przede wszystkim "Grandmaster Flash" no i Egzekutorzy, tych drugich uwielbiam za niesamowite brzmienie, niektore kawałki Jugle Brothers maja bardzo duzo wspolnego z Turntablizmem, albo produnceńci z labelu "Soul Assasin" .... To tyle mojej "osłuchanej" wiedzy na ten temat ... Peace


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Berenzol
BOSS
BOSS



Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 772
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Skąd: Łomża

 Post Wysłany: Pią 9:23, 12 Maj 2006    Temat postu:

Ja osobiście nie czytałem wypowiedzi Mathafuckin G, gdyż wolę nie wyrabiać sobie oceny na temat rzeczy, których jeszcze nie przesłuchiwałem.

A co do tematu, to uważam X-Ecutioners wypadają najlepiej gdy towarzyszy im dobra kapela, lub skład u boku. Wtedy cały kawałek posiada większą rytmikę i styl. Ja podobnie jak Woke nie fascynuje się tym nurtem.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Mathafuckin G
Znany



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 284
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/4

Skąd: Łomża

 Post Wysłany: Czw 12:28, 18 Maj 2006    Temat postu:

Jeśli chodzi o błędy Woke każdemu się to zdarza prawda znawco nie jestem aż takim tylko posiadam nie które informacje na ten temat .

Dlatego założyłem ten temat żeby ludzie dostarczali informacji kapujesz.
Proste Wink


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Kacper71
Rozgoszczony



Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 95
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Skąd: Wrocław

 Post Wysłany: Czw 18:15, 12 Paź 2006    Temat postu:

Panowie (i panie Smile ), polecam obejrzeć film "Scratch"... Wtedy "wszystko będzie jasne"... Laughing (...) Myślę że warto tu wspomnieć o szalenie uzdolnionym i niedocenionym (nieznanym) DJ'u jakim jest A-trak, który pochodzi z Kanady... poszukajcie jego jakichkolwiek setów Exclamation

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum KRYPTA HIP-HOPU Strona Główna » www.kryptahiphopu.pl - zapraszamy do zupełnie nowej Krypty! » Turntablizm
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group